Platform Beeldende Kunst PBK-werkgroep Mapping Solidarity for Palestine doet mee aan de tentoonstelling “Voorstellen voor de museumcollectie 2026” van het Stedelijk Museum Amsterdam – Platform BK






PBK-werkgroep Mapping Solidarity for Palestine doet mee aan de tentoonstelling “Voorstellen voor de museumcollectie 2026” van het Stedelijk Museum Amsterdam

Met trots laten we graag weten dat ‘Mapping Solidarity for Palestine’, een werkgroep van Platform BK, een van de deelnemers is aan de tentoonstelling Voorstellen voor de museumcollectie 2026 van het Stedelijk Museum Amsterdam. De deelnemers zijn geselecteerd door middel een open call met als thema ‘collaborative artistic practices’. De werkgroep neemt de institutionele ‘neutraliteit’ van het Stedelijk zelf als onderwerp van artistiek onderzoek.

20/05/2026




De werkgroep bestaat onder anderen Saja Amro, Sarah Kuhail, Alina Lupu, Hilda Moucharrafieh, en Elektra Tatalia-Aloupi.

Onder de titel “Mapping Solidarity. Mapping the Silence” gaan we een reeks participatieve workshops organiseren in het Stedelijk Museum Amsterdam met kunstenaars, activisten, bezoekers en medewerkers van het museum. Daarbij brengen we in kaart welke infrastructuren vorm geven aan het idee van institutionele ‘neutraliteit’.

In plaats van de vraag te stellen of het museum “een standpunt inneemt”, onderzoekt Mapping Solidarity:
Welke materiële infrastructuren produceren die zogenaamde neutraliteit?
Hoe beperken financiële, politieke en reputatiestructuren de handelingsvrijheid?
Waar liggen de drukpunten voor structurele verandering?

In ons werk wordt het in kaart brengen van deze relaties en posities een artistieke en politieke methode om onderzoek te doen naar de financiering, de organisatie van bestuur en toezicht, en de politieke druk en tegendruk binnen deze instelling, die immers van ons allemaal is.

Deze editie van de tweejaarlijkse tentoonstelling staat in het teken van ‘collaborative artistic practices’ en richt zich daarmee op artistieke praktijken die geworteld zijn in collectieve benaderingen van werken, denken en maken. Op basis van een open call ontving het museum 746 inzendingen, waaruit 15 voorstellen zijn geselecteerd door kunstenaars, makers en ontwerpers die structureel, incidenteel of tijdelijk samenwerken. Een selectie van de werken zal worden aangekocht voor de collectie van het museum.

We zijn vereerd om de ruimte te mogen delen met:

Bring Your Own Book
Augustinas Milkus, Susu Lee, Jordi de Vetten

Family Connection
Glenda Martinus, Rudsel Martinus, Jörgen Gario, Quinsy Gario

Wapke Feenstra van Myvillages

Fight Club
Merel Severs, Sam Zanardo

Growing Pains met Batya Brown, Nadine Stijns en Melissa Strangio

Hackers & Designers
Selby Gildemacher, Anja Groten, Heerko van der Kooij, Juliette Lizotte, Pernilla Manjula Philip, Karl Moubarak, slvi.e, vo ezn, Ren Loren Britton

Image Acts collective
Aylin Kuryel, Deniz Buga, Fırat Yücel

Lowrey Foley McClane (LFMC)
Zindzi Zevenbergen, Vanity Wezer, Sharon Jane D, Macarena Loma Yévenes, Mounir Raji, Lamaiae El Hajjaji, Kai de Bies, Joya Mooj, Isabel Bérénos, Hayzee, Giuseppe du Crocq, Edmée Loupatty, Dionne Verwey, Brian Elstak, Atlynn Vrolijk

Print Local Sell Local
Limestone Books, Sokong!, Fotobook DUMMIES Day

Rojava Center for Democratic Technologies
Dani Ploeger, Jihan Eyo, Reshan Yousef

The Agency Services

Tirzo Martha (Instituto Buena Bista)

Tools for Action

Trained To Go (TTG)
KC (Kees Koenders), Shigeo Arikawa, Marcel van den Berg

 

De tentoonstelling is te zien van 28 november 2026 tot en met 4 april 2027.




Over Platform BK

Platform BK onderzoekt de rol van kunst in de samenleving en voert actie voor een beter kunstbeleid. Wij vertegenwoordigen kunstenaars, curatoren, ontwerpers, critici en andere culturele producenten.